Masáž

je ten pravý

relax.

Agátová 22, dúbravka

cenník služieb

Klasická masáž je vhodná na uvoľnenie svalov ale aj pri nespavosti a strese. Odporúča sa pri chorobách pohybových ústrojov, ochorenia svalového aparátu, šliach, fascií a deformácie chrbtice ako aj stavoch po úrazoch a operáciách na kostiach a kĺboch. Blahodárne pôsobí aj pri chorobách nervového systému, chorobách tráviaceho traktu, chorobách dolných dýchacích ciest a pri rekonvalescencii.

Pri masáži dochádza k prekrveniu telových orgánov (napr. prekrvením obličiek stúpa tvorba moču), zlepšuje sa výmena kyslíka a oxidu uhličitého v pľúcach, ako aj vnútorné dýchanie a termoregulačné procesy. Masáž má celkový povzbudzujúci účinok na telesnú výkonnosť, spánok, na stav centrálnej nervovej sústavy.

Aplikuje sa predovšetkým ako masáž liečebná a na doliečenie prekonaných ochorení a po úrazových stavoch.

Terapeut tlakovými hmatmi pôsobí na svalstvo uložené v hlbších štruktúrach tela. Pri masírovaní a pôsobení na svalový spazmus, môže klient pociťovať výraznú bolesť. Pri dodržiavaní pravidelnosti v masírovaní problémových oblastí, je možné predísť vážnym chorobným stavom, spojeným s obmedzením hybností a pružnosti celého pohybového aparátu.

  • Celotelová (50 minút) ……….. 45,-€
  • Chrbát – šija (50 minút) ……. 45,-€
  • Chrbát – šija (25 minút) …….. 25,-€
  • Chodidlá (25 minút) …………… 25,-€
  • Ruky (25 minút) ……………………. 25,-€

Veľmi jemná oddychová, uvoľňujúca masáž vhodná najmä pri bolestiach chrbta a celého tela, ktoré vznikajú následkom každodenného preťaženia a stresovania organizmu. Pri tejto masáži sa prevažne stimuluje koža a časť povrchovo uloženého svalstva. Masáž je účinná na prekrvenie kožného epitelu a na povzbudenie činnosti lymfatického systému.

  • Dlhá (50 minút) ……….. 45,-€
  • Krátka (25 minút) ……. 25,-€

Reflexno-zónová masáž chodidiel

Reflexná terapia je jednou z najúčinnejších metód alternatívnej medicíny. Tlakom a masírovaním reflexných plôšok na chodidlách je možné zlepšiť celkovú látkovú výmenu, ovplyvniť bolesť chrbta a chrbtice, urýchliť hojenie po úraze alebo operatívnom zásahu a predchádzať vzniku rakovinotvorných buniek. Inými slovami, telo sa stáva odolnejšie, vyrovnanejšie a po masáži má človek pocit ľahkých nôh.

Pri tejto masáži nejde o klasické masírovanie ale o zatláčanie reflexných plôšok na chodidlách. Reflexné plôšky celého tela sa nachádzajú na chodidlách, takže chodidlo predstavuje zmenšený obraz ľudského tela.

Pri stláčaní jednotlivých reflexných zón môže klient pociťovať bolesť, ktorá indikuje, že príslušný orgán, alebo oblasť nie je v poriadku. Tlakom na danú plochu alebo bod sa prenáša signál na príslušný orgán. Účinok sa dostavuje okamžite, čo má veľký význam pri bolestiach. Pravidelná masáž reflexných zón je prospešná pre celkový pocit zdravia a pohody i na predchádzanie zdravotným problémom.

Reflexno-zónová masáž rúk

Reflexná masáž rúk zlepšuje funkciu všetkých orgánov v tele človeka a stimuluje pohybový aparát i jednotlivé orgány, aby mohli bezproblémovo pracovať. Taktiež pomáha pri nedostatočnej citlivosti končatín, zlepšuje prekrvenie a pohyblivosť článkov prstov ako i samotných prstov. Je to druh liečby, ktorý nabáda ľudí k tomu, aby sa zbavili negatívnych stresov a negatívnej energie.

Reflexná masáž rúk je stláčanie reflexných bodov a tým pôsobenie na jednotlivé orgány. Na rukách nie sú až tak stimulujúce a senzitívne reflexné body ako na chodidlách ale v niektorých prípadoch je samozrejme lepšie zvoliť reflexnú masáž rúk. Táto terapia berie do úvahy telesné, citové i duševné faktory a prostredie v ktorom človek žije.

  • Reflexno-zónová masáž chodidiel (25 minút) ……….. 25,-€
  • Reflexno-zónová masáž rúk (25 minút) ……………………..25,-€
  • Reflexno-zónová masáž chodidiel (50 minút) ……….. 45,-€
  • Reflexno-zónová masáž rúk (50 minút) …………………….. 45,-€

Športová masáž je druh klasickej masáže, ktorý je špeciálne prispôsobený pre športovcov alebo pre osoby, ktoré podávajú náročné fyzické výkony. Vykonáva sa pred alebo po športovom výkone. U športovcov je veľmi žiadaná na zvýšenie fyzickej kondície alebo na uvoľnenie po fyzickej záťaži. Ak sa vykonáva táto masáž pred športovým výkonom, masér využíva silnejší tlak a rýchle masérske hmaty na zahriatie (prekrvenie) svalov. Ak chcete uvoľniť a zregenerovať unavené a namáhané svaly po fyzickej záťaži, využíva sa jemné relaxačné trenie.

  • Športová masáž (25 minút) ……….. 25,-€

Patrí medzi najúčinnejšie metódy v boji so stárnutím pleti. Cieľom kozmetickej masáže je pôsobenie na všetky tri vrstvy kože (pokožku, zamšu a podkožné väzivo) a tým zabráneniu jej ochabnutiu a prejavom starnutia. Kozmetická masáž priaznivo pôsobí na nervové zakončenie kože, zlepšuje prekrvenie kože, pôsobí proti dvojitej brade. Tlakom masírujúcich prstov sa odstraňujú mazové zátky a uvoľňujú sa vývody mazových a potných žliaz, pôsobí exfoliačne t.z., že z kožného povrchu sa mechanicky odstraňujú najstaršie rohové bunky. Kozmetickou masážou dokážeme sčasti odstrániť vrásky, alebo ich oddialiť, priaznivo pôsobí na jazvy.

Neodporúča sa pri: hnisavých kožných ochoreniach, zápalových ochoreniach na koži, aknóznej pleti, poškodení krčnej chrbtice, vysokom krvnom tlaku, exzémoch, modrinách, otvorených jazvách a ranách.

  • Kozmetická masáž tváre (25 minút) ……….. 25,-€

Relaxačnú masáž si človek dopraje, keď má stuhnuté svaly a chce ich uvoľniť. Zvyčajne sa však zameriavame na chrbát či oblasť krku. Existuje však aj brušná masáž, ktorá je nemenej užitočná.

Brušná dutina je domovom mnohých dôležitých orgánov vrátane žalúdka, pečene, žlčníka či tenkého a hrubého čreva. Často však zabúdame na to, že si zaslúžia našu starostlivosť. Práve brušná masáž, ktorá zahŕňa pohyb a tlak v tejto oblasti, pomáha stimulovať správne fungovanie vnútorných orgánov a môže dokonca zabrániť mnohým zdravotným problémom.

  • Brušná masáž (25 minút) ……….. 25,-€

Objednávky

Telefonické objednávky

0918 389 992

Volajte v pracovný deň od 8:00 do 16:00.

Objednávky cez kontaktný formulár

V prípade, že sa nezáväzne objednáte cez kontaktný formulár, Vašu správu si prečítame a odpovieme Vám do 24 hodín.