Predstavujeme vám

Martina Kovaľa

martin-koval-futbal-profilova-fotka-kondicny-trener-dubravka-bratislava-movement-institute

Kondičná príprava futbalistov

Zvyšovanie a stabilizácia výkonnosti profesionálnych športovcov, najmä futbalistov.

Zdravý životný štýl

Len cvičiť nestačí. Spravte so seba svoju lepšiu verziu vo všetkých oblastiach vášho zdravia.

Prevencia voči zraneniam

Naučte sa správnu technicku cvičenia, ktorú využite pri každodenných činnostiach a prechádzajte zraneniam.

Martin Kovaľ

Kondičný tréner, ktorý sa zameriava na prípravu a odstraňovanie zlých pohybový návykov u futbalistov, hobby športovcov, ale aj bežnej populácie.

BIO

Venoval sa futbalu od svojich 6 rokov. Profesionálne hrával za FK Senica, Mšk Žilina a FC ViOn Zlaté Moravce, kde nazbieral 70 profesionálnych štartov v Slovenskej najvyššej Fortunalige. Prešiel si Slovenskou reprezentáciou od kategórie do 15 až po kategóriu do 21 rokov. 

V Movemente začínal ako zverenec Dana Hájovského. Nakoľko je futbal veľmi zradný šport, bohužial absolvoval 9 operácií pravého kolena, čo ho donútilo ukončiť profesionálnu hráčšsku kariéru. Kedže koniec koncov počas kariéry strávil viac času rehabilitáciami a príprave v posilovni, začal sa zaujímať o kondičné trénerstvo a celkovo o problematiku kolena. 

Chcel by sa v tejto oblasti vzdelávať a ľuďom pomáhať v oblasti hobby športu a tak isto v prevencií voči zraneniam, aby si nikto nemusel prejsť niečim podobným ako on sám. 

Vzdelanie

Absolvoval kurz EXOS- performance specialist, Funkčné testovanie a tréning vo fyzioterapií v Klátovách, Fitnes tréner 1. stupňa a školenie tzv. škola drepu. Hlási sa na univerzitu Paláckeho v Olomouci, odbor – Trénerstvo a šport.

Tréning s Maťom

Vyskúšajte jeden tréning s profesionálnym trénerom

články od Dana

Pozitívne účinky pohybu na deti

Dôležitou úlohou našej spoločnosti je dať deťom dobré vzdelanie. Vzdelávacie inštitúcie sa snažia u detí rozvíjať to, k čomu inklinujú, aby v tom boli dobré. Preto sa niektoré triedy špecializujú napr. na jazykovú triedu, športovú triedu, matematickú triedu a pod. Základným predpokladom je však to, aby im to učenie išlo, aby sa sústredili pri výučbe, boli koncentrované, vnímali, čo im pedagóg prednáša, pamätali si látku nielen z hodín, ale aj z pripravovania sa na písomnú prácu alebo ústne skúšky atď.

Čítať viac »

Myslíte si, že sedíte správne?

Skôr, ako nám kondičný tréner Mgr. Rasťo Havlík opíše techniku správneho sedenia, si v krátkosti povieme čo je to sed. Sed ako taký je statickou záťažou, akej by sme sa mali vyhýbať, aj keď váčšina z nás veľkú časť života prežijeme práve v sede. Ako aj napríklad teraz pri tomto rozhovore sedíme, avšak nie je sed ako sed.

Čítať viac »

Zdieľajte tento profil

Facebook
Twitter
LinkedIn

Nezáväzná objednávka

Tréning s Maťom

Vyplňte kontaktný formulár a my sa Vám do 24 hodín ozveme.

* Tieto polia sú povinné

Nezáväzná objednávka

Objednajte sa na

POHOVOR A DIAGNOSTIKU

Vyplňte kontaktný formulár a my sa Vám do 24 hodín ozveme.

* Tieto polia sú povinné

Nezáväzná objednávka

Fyzioterapia s Ivom

Vyplňte kontaktný formulár a my sa Vám do 24 hodín ozveme.

* Tieto polia sú povinné